czynna:

od WTORKU do PIĄTKU:

od godz. 16.00 do 17.00 (wrzesień - czerwiec)

od godz. 19.30 do 20.00 (lipiec - sierpień)

W niedziele, święta oraz I piątki miesiąca kancelaria nieczynna.

Wezwanie do chorego oraz zgłaszanie pogrzebów można dokonywać także poza godzinami urzędowania.

Zapowiedzi przedmałżeńskie załatwiane są po wcześniejszym uzgodnieniu dogodnego terminu.

Intencje mszalne przyjmowane są w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania i w zakrystii po każdej Mszy świętej.

Formalności przedmałżeńskie załatwiane są trzy miesiące przed zamierzonym ślubem. Dogodny termin spotkania ustalamy z ks. Proboszczem.

Chrzty odbywają się w drugie niedziele miesiąca oraz w Wielką Sobotę, Poniedziałek Wielkanocny i w Świętego Szczepana na Mszy św. o godz. 11.00.

Spowiedź pół godziny przed mszą świętą. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 15.00. W lipcu i sierpniu od godz. 16.00.

Wykaz dokumentów potrzebnych do Sakramentów Świętych i katolickiego pogrzebu

- akt urodzenia dziecka (odpis),

- dane o rodzicach chrzestnych (imiona, nazwiska, adresy),

- zaświadczenia z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary.  Dziecko zgłaszają zawsze Rodzice

Pierwsza Komunia Św.

- metryka chrztu dziecka.

Bierzmowanie

- Przygotowujący się do sakramentu bierzmowania po świadectwo chrztu zgłaszają się z indeksem w celu adnotacji daty chrztu.

Sakrament Małżeństwa

Sprawy ślubne załatwia ksiądz Proboszcz po wcześniejszym umówieniu się – tel. 663774450 w dogodnym terminie. Należy ze sobą zabrać:

- metryki chrztu z datą do 3. miesięcy od wystawienia,

- dowody osobiste,

- ostatnie świadectwo katechizacji,

- świadectwo bierzmowania,

- zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie przedmałżeńskiej

Pogrzeb katolicki

- akt zgonu,

- zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku (Komunii św.) jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu (wystawia je kapelan szpitala)

Metryki chrztu i inne zaświadczenia

wydawane są w godzinach