Króluj nam Chryste!

Ministranci - tak popularnie nazywa się chłopców stojących wokół ołtarza. Liturgiczna Służba Ołtarza (taka jest pełna nazwa), w swoich szeregach ma chłopców po Pierwszej Komunii Świętej wzwyż (nie ma górnej granicy wieku).

Nasza grupa liczy 40 osób, opiekunem jest ks. Mieczysław Paśko i pomagają mu animatorzy. Prowadzimy cotygodniowe spotkania formacyjne w ramach 3 grup: I grupa - kandydaci; II grupa - ministranci z klas IV - VI; III grupa - ministranci i lektorzy od 1 kl gim.

Jak mówi samo słowo ministrant to sługa, takie jest bowiem znaczenie łacińskiego słowa z jakiego się wywodzi. Na co dzień usługujemy kapłanowi podczas Mszy św., nabożeństw i innych sakramentów. Naszym zadaniem jest posługa przy księdze, krzyżu, kadzidle, kielichu, ampułkach, świecach. Lektorzy natomiast posługują czytając Słowo Boże, wezwania Modlitwy Powszechnej, mogą śpiewać psalmy, być akolitami, komentatorami i kantorami.

W czasie każdego roku oprócz obowiązków do których należy służenie raz w tygodniu, służenie w niedzielę (co tydzień o innej godzinie), w święta i uroczystości parafialne, uczestnictwo w cotygodniowych zbiórkach. Mamy także możliwość uczestnictwa w wspólnych wycieczkach, ogniskach oraz wyjazdach na wakacyjne turnusy. Na wakacjach można, poznać nowych kolegów, nowe miejsca, aktywnie można tam spędzić czas.

Być ministrantem to zaszczyt, ale i zobowiązanie do tego by być dobrym synem, bratem, kolegą. Należy pamiętać by nie wstydzić się Jezusa.

Zapraszamy aby do nas dołączyć ,

Chrystus zaprasza wszystkich,

by stanęli przy Jego ołtarzu.