XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj przeżywamy I Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek – Ofiarowanie NMP, w środę – św. Cecylii – patronki organistów i wszystkich pielęgnujących śpiew kościelny, w piątek – św. Andrzeja Męczennika.

3. Za tydzień uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego.

4. Trwa nowenna przed uroczystością Chrystusa Króla.

5. Codziennie, pół godziny przed wieczorną Mszą św., modlimy się za zmarłych polecanych w WYPOMINKACH.

6. W czwartek, 23 listopada w parafii św. Jadwigi Królowej odbędzie się Jadwiżański Wieczór Uwielbienia, podczas którego konferencję na temat: „Czym jest modlitwa uwielbienia” wygłosi nasz rodak ks. Łukasz Brągiel. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.Szczegóły znajdują się na plakatach.

7. W poniedziałek 27 listopada w Domu Katechetycznym przy Bazylice, o godzinie 18.00 rozpoczną się . katechezy przedmałżeńskie.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Parafii (6050 PLN) oraz na pomoc prześladowanym chrześcijanom (1290 PLN).

9. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie porządkuw kościele i kwiaty. Na kolejny tydzień prosimy o ofiary na ten cel mieszkańców ul. Słonecznej - blok nr 6, m. 61 - 90.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej;

W Gościu Niedzielnym dodatek - kalendarz ścienny ze św. Józefem;

Tematem przewodnim Niedzieli jest: „Miłujmy czynem - na ratunek człowiekowi”;

Źródło pisze o muzyce w liturgii;

Dla dzieci jest Ola i Jaś, a dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania Droga EXTRA.