XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy wspominać: w środę – św. Ireneusza – biskupa i męczennika, a w czwartek – św. apostołów Piotra i Pawła.

2. W uroczystość świętych Piotra i Pawła dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Składka, tzw. „świętopietrze” przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Jutro, w poniedziałek o godz. 11.00 Mszę św. w naszym kościele odprawią Księża obchodzący Jubileusz 55-lecia święceń Kapłańskich - ks. Prałat i jego koledzy rocznikowi. Na Eucharystię zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w to jubileuszowe dziękczynienie.

4. W piątek o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Bolesnej i zakończenie nabożeństw czerwcowych.

5. Od 1 lipca do 31 sierpnia Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 19.00. Natomiast Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna od wtorku do piątku po wieczornej Mszy św..

6. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca o godz. 17.30. Po Mszy św. spotkanie Róż Rodziców.

7. Księża redemptoryści zapraszają na Wielki Odpust Tuchowski 2017, który trwał będzie od 1 do 9 lipca. Dokładny plan wydarzeń odpustowych znajduje się na plakacie.

8. Prosimy o zgłoszenie się kilku rodzin, które byłyby chętne przenocować z czwartku (29 czerwca) na piątek (30 czerwca) dzieci i młodzież z Ukrainy - po 2 lub 3 osoby. Przebywają oni w Polsce z ks. Włodzimierzem, który w naszej parafii odbywał praktykę.

9. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie porządku w kościele i kwiaty. Na kolejny tydzień prosimy o ofiary na ten cel mieszkańców ul. Kopernika - blok nr 2 m. 1 - 50.

10. Biskup Rzeszowski zaprasza nas do udziału w jubileuszowej 40. Pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. (odczytać)

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej..

w Gościu niedzielnym najbardziej znany szef kuchni wyznaje: „Podjąłem świadomą decyzję, że pójdę za Jezusem”,

w Niedzieli przeczytamy o srebrnym jubileuszu naszej Diecezji,

Źródło pisze o filarach Kościoła - świętych Piotrze i Pawle,

o wakacyjnych wyzwaniach przeczytamy w Drodze,

Ciekawe artykuły znajdziemy w gazetach: Miłujcie się oraz Cuda i łaski Boże.