XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy: w czwartek -  wspomnienie bł. Czesława, w sobotę - święto św. Marii Magdaleny.

2. W piątek zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Bolesnejo godz. 18.30.

3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy modlić się w intencji kierowców i poświęcimy pojazdy. Przy okazji poświęcenia pojazdów będzie można złożyć ofiarę do puszek jako wyraz wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry. Ofiary te zostaną przekazane na środki transportu dla misjonarzy.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Parafii (5950 PLN i 1 USD).

5. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie porządku w kościele i kwiaty. Na kolejny tydzień prosimy o ofiary na ten cel mieszkańców ul. Kopernika - blok nr 6 m. 1 - 30.

6. W zakrystii i kancelarii można zapisywać się na 40. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę (4 - 13 sierpnia 2017 r.). Zachęcamy do udziału. Szczegółowe informacje przy zapisach.

7. Duszpasterstwo Służby Zdrowia w Tarnowie organizuje pielgrzymkę do Matki Boskiej Ostrobramskiej w Wilnie. W planie zwiedzanie Wilna. Odwiedzimy klasztor gdzie żyła św. Faustyna. To tam również znajduje się oryginalny obraz Jezu, ufam Tobie. W Polsce zatrzymamy się również w Sokółce – gdzie miał miejsce cud eucharystyczny. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 1-3 września. Koszt to 720 zł. Informacji udziela ks. Piotr Smoła, telefon  503104620. Program znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej..

w Gościu niedzielnym przeczytamy o sprawozdaniu uczonych, którzy przebadali Całun Turyński,

Tematem Niedzieli jest: „Prezydent USA w Polsce”,

Źródło przybliża działalność ojców Pijarów,

Jest też Moja rodzina i Wzrastanie.

9. W ostatnim tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Fryderyka KIEŁBA z ul. Słonecznej. Polećmy go Bożemu miłosierdziu.

Na czas pracy i wypoczynku niech Pan Bóg wszystkim błogosławi

3-DNIOWA PIELGRZYMKA

DO SOKÓŁKI, WILNA I TROK

(1 - 3 IX 2017)

1 dzień: o godz. 2.30 zbiórka uczestników na parkingu przy Szpitalu, wyjazd do Sokółki – zwiedzanie kościoła św. Antoniego Padewskiego podniesiony do rangi Kolegiaty; tutaj 12 października 2008 wydarzył się cud eucharystyczny (Msza Św.); przejazd do Trok – zwiedzanie zamku księcia Witolda z XIV wieku.; wyjazd do hotelu we Wilnie - zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień:  śniadanie – zwiedzanie Wilna z miejscowym przewodnikiem takich miejsc jak: Ostra Brama, Stare Miasto, Kościoły: Katedry z grobami królewskimi, Św. Kazimierza, Św. Piotra i Pawła na Antokolu, Cmentarz na Rossie, Góra 3 Krzyży; powrót do hotelu i obiadokolacja.

3 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie i c.d. zwiedzania Wilna m.in., klasztor św. Faustyny; Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Św. Anny, Św. Ducha, Ratusz, Muzeum Mickiewicza; wyjazd do Tarnowa i zakończenie pielgrzymki ok. godz. 23.30.

Koszt 3-dniowej pielgrzymki wynosi 720 zł + 100 zł na bilety wstępu i słuchawki

Uwaga: uczestnik wypełnia zgłoszenie i wpłaca przy zapisie 720 zł.

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), video, noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie –  śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota-przewodnika – ubezpieczenie kosztów leczenia i NW.

Należy pamiętać o:  – ważnym i niezniszczonym dokumencie tożsamości - lekarstwach na własne potrzeby - pieniądzach na własne potrzeby.

Uwaga! Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki jeśli zaistnieją przyczyny niezależne od organizatora lub z powodu zbyt małej liczby uczestników.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia. Uczestnik jest odpowiedzialny za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki, stąd każdy jest zobowiązany do przestrzegania punktualności  i zaleceń pilota.

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle – klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na dokument tożsamości i pieniądze, notes i długopis, aparat + baterie, lornetkę, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

KS. PIOTR SMOŁA tel. 503104620 (po 10 lipca)