Zesłanie Ducha Świętego

1. Dzisiaj, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończymy czas liturgiczny zwany okresem wielkanocnym i rozpoczynamy okres zwykły. Jutro święto NMP, Matki Kościoła. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana.

2. Dziś o godz. 11.00 przeżywać będziemy PRYMICJE ks. Mariusza Bilskiego, który wczoraj w Katedrze Rzeszowskiej przyjął święcenia kapłańskie.

3. Dziś także przeżywamy 18 rocznicę konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby (20 maja 2000 roku). Prosimy o modlitwę w intencji Pasterza naszej diecezji.

4. W Kobylance od piątku trwają uroczystości odpustowe. Program znajduje się na tablicy ogłoszeń.

5. Jutro tj. w poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.00 ks. PRYMICJANT zaprasza na spotkanie ministrantów, lektorów, młodzież oazową oraz Caritas parafialną.

6. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na radio VIA.

7. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie porządku w kościele i kwiaty. Na kolejny tydzień o ofiary prosimy mieszkańców Ropicy Polskiej- część 1 (od przystanku nad kopalnią).

8. W czwartek, 24 maja zapraszamy na Jadwiżański Wieczór Uwielbienia do parafii św. Jadwigi w Gorlicach. Gościem spotkania będzie Jan Budziaszek - perkusista zespołu Skaldowie oraz inicjator koncertu „Jednego Serca, Jednego Ducha”, który podzieli się świadectwem: „Maryja w moim życiu”. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00, następnie świadectwo i uwielbienie.

9. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

10. Zbliża się Boże Ciało (31 maja). Msza św. sprawowana będzie na ulicy Kopernika o godz. 9.00. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

a.) ołtarz 1. (przy ul. Kopernika) – mieszkańców bloku ul. Kopernika 2 od mieszkania 51 do końca,

b.) ołtarz 2. (przy ul. Krakowskiej koło przedszkola) - mieszkańców bloku ul. Kopernika 4, mieszkania 1 – 25,

c.) ołtarz 3. (przy ul. Laskowskiego) - mieszkańców bloku ul. Kopernika 4, mieszkania 26 - 50,

d.) ołtarz 4. (przy kościele) - mieszkańców ul. Podzamcze. Ich też prosimy o dostarczenie brzózek na pozostałe ołtarze oraz rozwiezienie konstrukcji ołtarzowych.

11. Pamiętajmy o lekturze katolickiej prasy:

Dziś w GOŚCIU NIEDZIELNYM przeczytamy: „dokąd zmierza Europa, czyli o powrocie do pogaństwa i człowieka, który nie jest Bogiem”;

W NIEDZIELI znajdziemy sylwetki kapłanów, którzy wczoraj w Rzeszowie otrzymali święcenia kapłańskie;

ŹRÓDŁO przypomina postać niestrudzonego obrońcy życia człowieka - śp. inżyniera Antoniego Zięby;

W najnowszym MAŁYM GOŚCIU  wszystko o Mundialu 2018;

Jest też MOJA RODZINA, a dla dzieci OLA I JAŚ.