XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Niedziela 24 września jest w Polsce dniem modlitw o trzeźwość narodu, a także dniem modlitwy za małżeństwa i rodziny. Pamiętajmy o tych ważnych intencjach.

2. Dziś na zakończenie każdej Mszy św. przeprowadzony zostanie obrzęd odnowienia sakramentalnych przyrzeczeń małżeńskich w łączności z pielgrzymką małżeństw i rodzin do Pani Jasnogórskiej. Maryi z Jasnej Góry zawierzymy także nasze rodziny.

3. Dziś możemy złożyć swój podpis w ramach inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Zbiórka podpisów odbywa się w salce Caritas (przy wejściu do kościoła - z lewej strony).

4. 7 października 2017 r. w całej Polsce podjęta zostanie wielka modlitwa różańcowa o pokój dla Polski i całego świata: „Różaniec do granic”. W zakrystii można zapisać się na wyjazd autokarowy do jednego z kościołów stacyjnych - do Gładyszowa. Można wyjechać także indywidualnie, po wcześniejszym zgłoszeniu się na stronie ogólnopolskiej akcji www.rozaniecdogranic.pl i wypełnieniu formularza zgłoszeniowego: (zakładka: mapa, zapisy).

5. Dziś odpust przeżywa parafia Męcina Wielka - suma o godz. 11.00.

6. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci z klas trzecich, które będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii św.

7. Również w czwartek po wieczornej Eucharystii spotkanie Grupy Biblijnej. Zachęcamy do udziału, szczególnie tych, którzy chcieliby coraz bardziej poznawać Pismo święte.

8. Czy masz odwagę wyjść na ulicę z Iskrą Bożego Miłosierdzia?  To akcja ewangelizacyjna, którą zapoczątkowały Polska i Haiti. 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko (spowiednika św. Faustyny) uczestnicy tej akcji wychodzą na ulice miast z Koronką w ręku, by prosić o miłosierdzie dla siebie i całego świata. W czwartek podejmiemy modlitwę szczególnie za prześladowanych chrześcijan, o pokój na świecie, o możliwość powrotu do swojej Ojczyzny dla tych, którzy musieli z niej uciekać, za nasze rodziny. Można zbierać się w małych lub większych grupkach w różnych miejscach Gorlic i w czwartek o godz. 15.00 odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia. Na pewno taka grupka utworzona będzie na Gorlickim Rynku. Zapraszamy do modlitwy.

9. W piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

10.  W piątek zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Bolesnej- o godz. 17.30.

11. W sobotę, 30 września o godz. 18.30 wystąpi Bazylice chór Cantores Carvatiani  (koncert potrwa około godziny). Po występie będą zbierane ofiary dla 5 - letniego Oliwiera z Łosia, który choruje na białaczkę. Już dziś dziękujemy za każdy grosz. Chórowi dziękujemy za włączenie się w łańcuch ludzi dobrej woli.

12. W przyszłą niedzielę odpust przeżywać będzie parafia Smerekowiec - suma o godz. 11.00.

13.  W przyszłą niedzielę początek nabożeństw różańcowych.

14. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na koszty związane z ogrzewaniem kościoła w okresie jesienno-zimowym. W przyszłą niedziele składka na cele diecezjalne.

15. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie porządkuw kościele i kwiaty. Na kolejny tydzień prosimy o ofiary na ten cel mieszkańców ul. Słonecznej - blok nr 3, m. 51 - 75.

16. Osoby posiadające nowe skierowania z Ośrodków Pomocy Społecznej zapraszamy po odbiór paczek żywnościowych we wtorek 26 września w godz. 8.00-13.00 do sali teatralnej Parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach ul. Ariańska 4.

17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej;

Dzisiaj w Gościu Niedzielnym - o małżonkach, którym rozpadło się małżeństwo, a oni ciągle w samotności czekają, bo jak mówią - „ślubowali wierność w dobrej i złej doli”;

Niedziela przedstawia dodatek dla seniora: „Niezbędnik emeryta”;

W Źródle przeczytamy o obrońcach chwały Boga - Archaniołach;

Dla dzieci jest Ola i Jaś.

18.  W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę ROMANz ul. Zamkowej. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu … .