XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś po każdej Mszy św. ks. Andrzej z Ukrainy będzie zbierał ofiary, które pomogą realizować dzieła podejmowane przez parafię rzymskokatolicką w Chodorowie.

2. Codziennie, pół godziny przed wieczorną Mszą św., modlimy się za zmarłych polecanych w WYPOMINKACH.

3. Za tydzień uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego.

4. Spotkania kandydatów do bierzmowania w naszej parafii będą:

- z klasy 8 A Szkoły Podstawowej - wtorek, godz. 16.30,

- z klasy 3 A Gimnazjum - wtorek, godz. 17.15,

-  z klasy 8 B Szkoły Podstawowej - środa, godz. 16.30,

- z klasy 3 B Gimnazjum - środa, godz. 17.15.

5. W ostatnich dniach zostaliśmy poproszeni o zorganizowanie zbiórki różańców dla katolików w Rwandzie, państwie w Afryce, które wiele ucierpiało przez wojnę. Może w domach mamy więcej różańców (nowych lub używanych). Do środy będzie wystawiony koszyk, do którego można złożyć różańce, które zostaną przekazane katolikom w Rwandzie. Przy okazji pomódlmy się za Rwandyjczyków, a oni na pewno też odwdzięczą się modlitwą w naszej intencji na różańcach, które im ofiarujemy.

6. W ramach Rekolekcji filmowych zapraszamy na projekcje filmu „Łaska i Miłosierdzie”. Film opowiada o sile przebaczenia, że z Jezusem jesteśmy w stanie wybaczyć tym, którzy nas skrzywdzili. Projekcja odbędzie się we wtorek 20 listopada o godz. 19:00 w Gorlickim Centrum Kultury. Wstęp to dobrowolna ofiara.

7. Parafia św. Jadwigi Królowej zaprasza w czwartek 22 listopada na Jadwiżański Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się o godz. 18:00. Gościem spotkania będzie aktor Dariusz Kowalski, znany z serialu: „Plebania”, w którym wcielił się w rolę gangstera Janusza Tracza. Gość wygłosi świadectwo pt: „Bez wiary, życie nie miałoby sensu…”.

8. Msza św. o  Boże błogosławieństwo i Światło Ducha Świętego dla członków Rady Miasta, Rady Powiatu i Sejmiku Małopolskiego będzie w Bazylice w czwartek o godz. 8.00.

9. W czwartek  Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. na godz. 18.00 do Gorlickiej Bazyliki. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie. Modlitwę poprowadzi ks. Jarosław Cielecki, który pracując w Watykanie był blisko św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Będzie można zakupić jego książkę o Św. Charbelu.

10. Katechezy przedmałżeńskie w parafii Narodzenia NMP w Gorlicach rozpoczną się w poniedziałek 26 listopada w Domu Katechetycznym o godz. 18.00.

11. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Parafii (6477 PLN).

12. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie porządku w kościele i kwiaty. Na kolejny tydzień o ofiary prosimy mieszkańców z ul.Słonecznej - blok nr 4, m. 1-25.

13. Pamiętajmy o lekturze katolickiej prasy:

GOŚĆ NIEDZIELNY pisze „jak zrozumieć, że Bóg kocha nas takimi, jakimi jesteśmy?”;

Tematem NIEDZIELIjest „Biało-Czerwona”;

ŹRÓDŁO odpowiada na pytanie: „co to znaczy, że trzeba kochać bliźniego jak siebie samego”;

Jest też MOJA RODZINA, a dla najmłodszych OLA i JAŚ.

14. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisław PRZYBYCIEŃ, śp. Marcin LEWEK i śp. Leszek NOWAK (pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00) z ul. Słonecznej. Dobry Jezu, a nasz Panie … .