XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, pół godziny przed wieczorną Mszą św..

2. Jutro (16 X) przypada 39. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II, na Stolicę Piotrową. Podczas nabożeństwa różańcowego będziemy dziękować za ten wielki dar Pontyfikatu Papieża - Polaka.

3. W środę (18 X), w święto św. Łukasza będziemy modlić się za pracowników służby zdrowia.

4. Przyszła niedziela (22 X) to Niedziela Misyjna. Rozpocznie ona czas modlitewnej pamięci o misjonarzach, który potrwa cały tydzień. Składka przeznaczona będzie na Misje.

5. W przyszłą niedzielę (22 X) w Gorlicach odbędzie się kolejny MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. O godz. 13.00 w Bazylice odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. biskupa Jana Wątroby. Następnie Marsz przejdzie z Rynku do kościoła św. Królowej Jadwigi. Organizatorzy serdecznie zapraszają oraz zachęcają do przygotowania i zabrania na Marsz haseł, transparentów, plakatów promujących obronę każdego ludzkiego życia oraz tradycyjne wartości rodzinne.

6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Caritas będzie zbierać do puszek ofiary, które przeznaczone zostaną na przygotowanie paczek dla potrzebujących przed Świętami.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na potrzeby Parafii (5950 PLN) i stypendia dla młodzieży (2121 PLN i 20 funtów).

8. Zbliża się listopad - miesiąc poświęcony zmarłym. Jedną z form duchowej pomocy zmarłym są wypominki. Można je składać w zakrystii i kancelarii, a my od 2 listopada będziemy polecać wypisane osoby w modlitwie, codziennie pół godziny przed Mszą wieczorną. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będziemy się modlić od I niedzieli Adwentu.

9. Kino KOLORY zaprasza na film "Dwie Korony" - pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. To film o niezwykłym człowieku, który oddał swoje życie aby uratować inne. Seanse w dniach 13-26 października. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

10. Osoby posiadające skierowania z gorlickich Ośrodków Pomocy Społecznej zapraszamy w środę 18 października w godz. 8.00-13.00 do Parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach po odbiór paczek żywnościowych na październik.

11. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie porządku w kościele i kwiaty. Na kolejny tydzień prosimy o ofiary na ten cel mieszkańców ul. Słonecznej - blok nr 5, m. 51 - 75.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej;

Dzisiaj w Gościu Niedzielnym - „W dni święte zamknięte” - o handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedziele i święta. W dni powszednie warto u nich robić zakupy.;

W Niedzieli przeczytamy: Portugalia w Świetle Fatimy - o cudach fatimskich, w setną rocznicę objawień;

Źródło opisuje Rycerstwo Niepokalanej w 100 - lecie jego powstania;

Dla dzieci jest Ola i Jaś, a dla młodzieży Droga.