Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy wspominać: w czwartek – św. Ireneusza – biskupa i męczennika, a w piątek – św. apostołów Piotra i Pawła.

2. Dziś odpusty w parafiach: Gorlice-Glinik i Gładyszów - uroczyste Msze św. o godz. 11.00, natomiast w środę w parafii Męcina Wielka - suma o godz. 18.00.

3. W uroczystość świętych Piotra i Pawła(w piątek) Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Składka, tzw. „świętopietrze” przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Rzeszów - Jasna Góra w grupie bł. Karoliny - Gorlice w dniach 4 - 13 sierpnia br.. Spotkanie organizacyjne odbędzie się dziś (24 czerwca) w domu katechetycznym przy Bazylice Gorlickiej o godz. 14.00. Na tym spotkaniu można będzie zapisać się na pielgrzymkę i uzyskać potrzebne informacje.

5. Nabożeństwa czerwcoweodprawiane są codziennie 20 minut przed wieczorną Mszą św..

6. W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2018/2019. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na plakacie.

8. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie porządku w kościele i kwiaty. Na kolejny tydzień o ofiary prosimy mieszkańców bloku - ul. Kopernika 5.

9. Pamiętajmy o lekturze katolickiej prasy:

Dziś w GOŚCIU NIEDZIELNYM przeczytamy jakich słów powinien unikać lekarz w kontakcie z pacjentem ;

NIEDZIELAprzedstawia ciekawą rozmowę z podróżnikiem Aleksandrem Dobą;

ŹRÓDŁO pisze o skutecznym poznawaniu Pana Jezusa;

Dla dzieci jest OLA i JAŚ.

Zaproszenie na 41. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

Umiłowani Diecezjanie,

4 sierpnia 2018 r. po raz 41. wyruszy Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki będą słowa: „Odnów Oblicze”. W roku setnego jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości chcemy podziękować Panu Bogu za wolną Polskę i prosić Ducha Świętego, aby odnawiał oblicze naszej ziemi, naszych rodzin i naszych serc.

Serdecznie zapraszam do udziału w pielgrzymce jak największą liczbę diecezjan. Niech nie zabraknie osób z różnych stanów i różnego wieku, które będą się modlić za Kościół, Ojca Świętego, naszą Ojczyznę i rodziny. W związku z czekającym nas w październiku synodem biskupów pod hasłem: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”, bardzo liczę na obecność ludzi młodych oraz ich modlitwę za młodzież całego świata. Wszyscy módlmy się o umocnienie wiary młodzieży. Razem ze św. Stanisławem Kostką, patronem obecnego roku, prośmy, aby ludzie młodzi odkryli i zrealizowali swoje powołanie do świętości.

Tych, którzy nie mogą pielgrzymować w sposób fizyczny zapraszam na pielgrzymkę duchową. Znakiem łączności z pielgrzymami, którzy przed tron Królowej Polski poniosą nie tylko swoje intencje, może być udział w duchowej grupie bł. ks. Jana Balickiego. Grupa ta jednoczy głównie starszych, chorych i cierpiących, którzy spotykają się na codziennym różańcu i Apelu Jasnogórskim w kościele św. Krzyża w Rzeszowie oraz tych, którzy łączą się z nimi korzystając z transmisji Katolickiego Radia Via. Znakiem solidarności z pielgrzymami jest również udział w Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę w sobotę, 4 sierpnia 2018 r. o godz. 6.30 na placu Farnym w Rzeszowie.

Wszystkim pielgrzymom już teraz życzę potrzebnych sił, pogody ducha i wytrwania w trudnościach oraz obfitych owoców pielgrzymiego trudu. „Napełnieni Duchem Świętym” na nowo odkryjcie owoce Ducha: „miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie” (Ga 5,22-23).

Jasnogórskiej Pani, Królowej Polski, zawierzam wszystkich diecezjan.

+ Jan Wątroba

Biskup Rzeszowski