Ruch Światło-Życie w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Gorlicach istnieje od września 2007 roku. Moderatorem oazy jest ks. Łukasz Węglowski. Wspólnota składa się z Oazy Dzieci Bożych, Oazy Młodzieżowej (OND i ONŻ). Oaza Dzieci Bożych powstała w 2010 roku i swoje spotkania ma w piątki przed Eucharystią. Po modlitwie dzieci uczą się śpiewu, uczestniczą w spotkaniach formacyjnych, a później spędzają czas na wspólnej zabawie. Młodzież spotyka się w piątki po Mszy Świętej wieczornej. Spotkania obejmują: wspólną modlitwa, śpiew, spotkania w małych grupach, wieczór pogodny oraz adoracja Pana Jezusa. Grupa formacyjna po I° ONŻ uczestniczy także w Celebracjach Dziesięciu Kroków ku Dojrzałości Chrześcijańskiej w wyznaczone soboty.

Wspólnota oazowa angażuje się w oprawę muzyczną i liturgiczną podczas niedzielnej Eucharystii o 9.30, a także w prowadzenie nabożeństw parafialnych. Oazowicze chętnie uczestniczą także w wycieczkach pieszych, wyjściach na lodowisko, lody, wyjazdach do kina itd. Wielkim powodzeniem cieszy się także wspólnie spędzany sylwester, organizowany już od kilku lat. Wspólnota oazowa jest otwarta na osoby, które pragną włączyć się do Ruchu Światło – Życie.