Modlitwa różańcowa jest najpiękniejszą modlitwą maryjną. Matka Boża bardzo pragnie modlitwy różańcowej. Wielokrotnie wyrażała to w miejscach swoich cudownych objawień. Św. Jan Paweł II mówił: „Różaniec jest moją codzienną i umiłowaną modlitwą…”.

W naszej parafii modlitwę tę podejmują między innymi Róże Różańcowe. Obecnie działa 6 Róż - 5 Róż żeńskich i 1 róża męska. Działalność Róż polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy Różańca przez każdego członka. Wspólnota Żywego Różańca jest zapleczem modlitewnym naszej parafii jak i całego Kościoła Powszechnego przez codzienną modlitwę w intencjach Kościoła i parafialnych. Zmiany tajemnic różańcowych przeprowadzane są w pierwsze niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00. Wcześniej wspólną modlitwą obejmujemy wszystkie bieżące sprawy Kościoła. Działalność Róż Różańcowych odbywa się pod opieką księdza Proboszcza.