„Nie zamykajmy serc, Zbawienia nadszedł czas; Gdy Chrystus puka w drzwi, może ostatni raz”.

Z Maryją rozpoczynamy Misje Parafialne

Kościół p.w. św. Andrzeja Boboli

Wielki Piątek, Sobota i Niedziela Zmartwychwstania

Msza Wieczerzy Pańskiej

W dniach 26-28 marca 2018 roku w MZS nr 5 odbyły się szkolne rekolekcje czyli "takie lekcje, że każdy człowiek duży i mały staje się doskonały".

27 maja, po raz pierwszy w historii diecezji rzeszowskiej, święcenia diakonatu odbyły poza katedrą rzeszowską - w naszej parafii! Do święceń przystąpiło sześciu kandydatów, w tym nasz parafianin Mariusz Bilski.

16 maja, w parafii Glinik, kandydaci z naszej parafii i parafii Glinik przyjęli Sakrament Bierzmowania

Ostatnie w roku Nabożeństwo Fatimskie. Mszy Świętej przewodniczy nasz Rodak - ks. Ryszard Podstołowicz.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Ryszarda Tokarskiego.

21 maja, ks. Wołodymyr (który przebywał w naszej Parafii na praktyce), w Bazylice Lwowskiej przyjął święcenia kapłańskie. 22 maja, w jego rodzinnych stronach - Mikulińcach (Ukraina) - odbyły się Prymicje...

12 kwietnia, kandydaci z parafii MB Nieustającej Pomocy (Glinik) i św. Andrzeja Boboli, z rąk ks. Bpa Jana Wątroby, przyjęli sakrament bierzmowania.

Autor zdjęć: Kamil Tokarski.

Autor zdjęć: Kamil Tokarski.

Autor zdjęć: Kamil Tokarski.

Autor zdjęć: Kamil Tokarski.

Coroczne spotkanie młodzieży z pasterzem, ks. biskupem Edwardem Białogłowskim w ramach Światowych Dni Młodzieży. Podczas spotkania odbył się konkurs palm. W trakcie Mszy błogosławieństwo biskupa przyjęło 26 lektorów.

24 - 26 lutego 2016 r. Prowadził ks. Ryszard Sowa z parafii pw. Narodzenia NMP w Sędziszowie Młp.

Tradycyjne, adwentowe nabożeństwa (zdjęcia z 11, 14 i 18 grudnia).

6 grudnia, jak co roku, gościliśmy w naszej parafii św. Mikołaja. Grzeczne dzieci mogły się z nim spotkać w kościele. Docenieni przez Mikołaja zostali też ci, którzy należą do Oazy, Ministrantów i Lektorów...

25 października (niedziela), na Mszy św. o godz. 18.00 ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki przekazał dla naszej Parafii relikwie świętego Jana Pawła II.

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała jest związane z uroczystym błogosławieniem dzieci oraz poświęceniem ziół i kwiatów...

4 czerwca, Mszą Św. na ul. Kopernika, rozpoczęliśmy procesję z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy, wyznając wiarę w prawdziwą obecność Boga wśród nas...

Tegoroczny odpust był wyjątkowy z trzech powodów. 1. Odpust - święto Parafii, możliwość zyskania odpustu; 2. Jubileusz 25. lat Kapłaństwa ks. Ryszarda Podstołowicza - naszego Rodaka, stąd obecność innych księży Rodaków na Mszy Świętej; 3. Rocznica I Komunii Świętej dla dzieci z klas III... Homilię wygłosił ks. Krzysztof Tyborowski - nasz wielkopostny rekolekcjonista.

13 maja rozpoczęliśmy nabożeństwa fatimskie. W tym roku homilie będzie głosił ks. Janusz Kurasz - proboszcz z Sękowej.

29 marca, tradycyjnie już w naszej parafii, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego, zebrała się młodzież z dekanatu bieckiego i gorlickiego...

W dniach od 18 do 20 marca odbyły się rekolekcje dla Miejskiego Zespołu Szkół nr 5. Rekolekcje prowadził ks. Przemysław Jamro.

15 marca w naszej Parafii gościły Siostry ze Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego. Modliliśmy się razem o powołania, zwłaszcza misyjne...

7 marca, w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy (Gliniku), uczniowie 3 klasy gimnazjum, z naszej parafii (45) i parafii Glinik (16), przystąpili do Sakramentu Bierzmowania.

23 listopada, w Uroczystość Chrystusa Króla, oficjalnie i uroczyście do ministrantów zostali przyjęci nowi chłopcy.

15 sierpnia, na Mszy św. o godz. 11.00 dziękowaliśmy za plony i święciliśmy zioła oraz kwiaty. Z inicjatywy parafian został przygotowany wieniec dożynkowy.

Zdjęcia z października.

W dniach od 2 do 4 kwietnia odbyły się rekolekcje dla Miejskiego Zespołu Szkół nr 5. Rekolekcje prowadził ks.

Zdjęcia w nocy...

Widoki z, i na Golgotę...

Z bliska; kaplica, stacje, Getsemani...

Budowa i Poświęcenie. (Historia budowy opisana jest w zakładce: Informacje Parafialne > Golgota)

Wnętrze i z zewnątrz.

11 października 1998 r., Ks. Biskup Kazimierz Górny (Ordynariusz Rzeszowski) dokonał uroczystego poświęcenia kościoła w obecności ponad stu kapłanów i kilkutysięcznej rzeszy wiernych.

...wieża, wnętrze, kopuła.

...początki w kolorze...

Archiwalne, czarno-białe, zdjęcia z budowy...

26 sierpnia 1984 r. ks. Bp Jerzy Ablewicz dokonał poświęcenia tymczasowej Kaplicy. Przez 14 lat świetnie spełniała ona rolę kościoła.

Działkę pod budowę kaplicy podarował p. Aleksander Moskal. 14 września 1983 r. działkę poświęcił ordynariusz tarnowski bp Jerzy Ablewicz. Prace budowlane zakończono w przeciągu 4 miesięcy.

Homilie na nabożeństwach głosił ks. kan. Tadeusz Michalik - emerytowany proboszcz z Turzy (zdjęcia z 13 czerwca).

Tradycyjna Wielkoczwartkowa Droga Krzyżowa. Tym razem ze śniegiem!

18 stycznia 2013 r. do naszej parafii przyjechał arcybiskup Jean-Pierre Marie Cattenoz z Awinionu (Francja) wraz z towarzyszącymi kapłanami.

Powrót