XVI NIEDZIELA ZWYKŁA


1. W tym tygodniu w liturgii:

 

- w poniedziałek  święto św. Brygidy, patronki Europy,

- we wtorek wspomnienie św. Kingi,

- w środę święto św. Jakuba Apostoła,

- w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny,

- w piątek nowenna do Matki Bożej Bolesnej - o godz. 18.30.

 

2. W dniach 22 - 29 lipca b.r. obchodzimy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Będziemy modlić się o bezpieczne korzystanie z pojazdów, a także pomagać misjonarzom w zakupie środków transportu. W związku z tym w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. pomodlimy się w intencji kierowców i poświęcimy pojazdy. Przy okazji poświęcenia pojazdów będzie można złożyć ofiarę do puszek jako wyraz wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry. Ofiary te zostaną przekazane na środki transportu dla misjonarzy.

 

3. W Bazylice trwają zapisy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Rzeszów - Jasna Góra w gorlickiej grupie bł. Karoliny (4 - 13 sierpnia br.).

 

4. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie porządku w kościele i kwiaty. Na kolejny tydzień o ofiary prosimy mieszkańców bloku - ul. Kopernika - blok nr 2 m. 1 - 50.

 

5. Ks. Piotr Smoła organizuje pielgrzymkę do Medjugorie i sanktuariów Bałkańskich (22 - 29 września 2018 r.). Zapisy do 30 lipca u ks. Piotra - tel. 503104620. Program znajduje się na tablicy ogłoszeń.

 

6. Pamiętajmy o lekturze katolickiej prasy:

Dziś w GOŚCIU NIEDZIELNYM specjalny dodatek - obrazek z modlitwą kierowcy do św. Krzysztofa;

Temat NIEDZIELI to - „na drogach Europy” (m.in. o pielgrzymkach pieszych);

ŹRÓDŁO odpowiada na pytanie: „czy miłość własnej osoby jest grzechem?”;

Jest też miesięcznik: MOJA RODZINA.

 

Zaproszenie na 41. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

 

               Umiłowani Diecezjanie,

 

4 sierpnia 2018 r. po raz 41. wyruszy Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki będą słowa: „Odnów Oblicze”. W roku setnego jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości chcemy podziękować Panu Bogu za wolną Polskę i prosić Ducha Świętego, aby odnawiał oblicze naszej ziemi, naszych rodzin i naszych serc.

Serdecznie zapraszam do udziału w pielgrzymce jak największą liczbę diecezjan. Niech nie zabraknie osób z różnych stanów i różnego wieku, które będą się modlić za Kościół, Ojca Świętego, naszą Ojczyznę i rodziny. W związku z czekającym nas w październiku synodem biskupów pod hasłem: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”, bardzo liczę na obecność ludzi młodych oraz ich modlitwę za młodzież całego świata. Wszyscy módlmy się o umocnienie wiary młodzieży. Razem ze św. Stanisławem Kostką, patronem obecnego roku, prośmy, aby ludzie młodzi odkryli i zrealizowali swoje powołanie do świętości.

Tych, którzy nie mogą pielgrzymować w sposób fizyczny zapraszam na pielgrzymkę duchową. Znakiem łączności z pielgrzymami, którzy przed tron Królowej Polski poniosą nie tylko swoje intencje, może być udział w duchowej grupie bł. ks. Jana Balickiego. Grupa ta jednoczy głównie starszych, chorych i cierpiących, którzy spotykają się na codziennym różańcu i Apelu Jasnogórskim w kościele św. Krzyża w Rzeszowie oraz tych, którzy łączą się z nimi korzystając z transmisji Katolickiego Radia Via. Znakiem solidarności z pielgrzymami jest również udział w Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę w sobotę, 4 sierpnia 2018 r. o godz. 6.30 na placu Farnym w Rzeszowie.

Wszystkim pielgrzymom już teraz życzę potrzebnych sił, pogody ducha i wytrwania w trudnościach oraz obfitych owoców pielgrzymiego trudu. „Napełnieni Duchem Świętym” na nowo odkryjcie owoce Ducha: „miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie” (Ga 5,22-23).

Jasnogórskiej Pani, Królowej Polski, zawierzam wszystkich diecezjan.

 

 

+ Jan Wątroba

 

Biskup Rzeszowski